The Predator World 14.1 Straight Pool Championship

The Predator World 14.1 Straight Pool Championship event is being held at the Hilton East Brunswick, NJ from Aug 25-30,2008. 64 top professional pool players are playing with the opening rounds are played in eight round robin groups of eight players.
Updated 8/24 6:45pm Time Table for Monday- Wednesday Round Robin
  Group 1 Group 2 Group 3 Group 4
Mon 9:00am Maropolous vs. Burows Cataldi vs. Cornia Heidrich vs. Daya Snodgrass vs. Cohen
  100   76 100   89 19   100 85   100
Mon 10:30am Pettipiece vs. Chamberlain Chavez vs. Gottier Jentsch vs. Wilkie Barouty vs. Hofstatter
  100   81 100   62 76   100 100   39
Mon 12:00pm Cha vs. Dechaine Fulcher vs. Williams Vidal vs. Rousseau Maidhof vs. Lynch
  35   100 66   100 100   69 100   77
Mon 1:30pm Ortmann vs. Hopkins Hohmann vs. Williams See vs. Schmidt Harriman vs. Feijen
  60   100 100   68 85   100 49   100
                   
Mon 3:00pm Dechaine vs. Maropolous Williams vs. Cataldi Wilkie vs. Heidrich Hofstatter vs. Snodgrass
  100   41 100   31 100   8 100   93
Mon 5:30pm Hopkins vs. Pettipiece Fulcher vs. Cornia See vs. Rousseau Feijen vs. Maidhof
  100   18 100   51 100   19 100   33
Mon 7:00pm Ortmann vs. Chamberlain Sigel vs. Chavez Schmidt vs. Vidal Barouty vs. Cohen
  100   48 100   49 99   100 100   62
Mon 8:30pm Cha vs. Burows Hohmann vs. Gottier Jentsch vs. Daya Harriman vs. Lynch
  100   15 100   53 91   100 100   59
                   
Mon 10:00pm Ortmann vs. Cha Hohmann vs. Fulcher See vs. Jentsch Harriman vs. Barouty
  100   20 100   20 44   100 49   100
Mon 11:30pm Pettipiece vs. Maropolous Chavez vs. Cataldi Vidal vs. Heidrich Maidhof vs. Snodgrass
  100   49 100   26 100   75 100   58
Tues 9:30am Chamberlain vs. Burows Gottier vs. Cornia Rousseau vs. Daya Lynch vs. Cohen
  100   27 100   36 2   100 100   80
Tues 11:00am Hopkins vs. Dechaine Sigel vs. Hohmann Schmidt vs. Wilkie Feijen vs. Hofstatter
  84   100 100   61 100   80 100   48
                   
Tues 12:30pm Ortmann vs. Maropolous Hohmann vs. Cataldi See vs. Heidrich Harriman vs. Snodgrass
  100   51 100   23 100   66 100   48
Tues 2:00pm Hopkins vs. Burows Sigel vs. Cornia Schmidt vs. Daya Feijen vs. Cohen
  100   16 100   10 89   100 100   84
Tues 3:30pm Cha vs. Chamberlain Fulcher vs. Gottier Jentsch vs. Rousseau Barouty vs. Lynch
  100   74 100   71 100   6 46   100
Tues 6:00pm Dechaine vs. Pettipiece Williams vs. Chavez Wilkie vs. Vidal Hofstatter vs. Maidhof
  89   100 95   100 76   100 35   100
                   
Tues 7:30pm Ortmann vs. Dechaine Sigel vs. Williams See vs. Wilkie Harriman vs. Hofstatter
  100   94 57   100 100   19 100   61
Tues 9:00pm Hopkins vs. Cha Sigel vs. Fulcher Schmidt vs. Jentsch Feijen vs. Barouty
  100   36 87   100 100   90 100   65
Tues 10:30pm Pettipiece vs. Burows Chavez vs. Cornia Vidal vs. Daya Maidhof vs. Cohen
  100   31 100   26 86   100 100   19
Wed 9:30am Chamberlain vs. Maropolous Gottier vs. Cataldi Rousseau vs. Heidrich Lynch vs. Snodgrass
  100   49 100   59 47   100 100   39
Wed 11:00am Cha vs. Pettipiece Fulcher vs. Chavez Jentsch vs. Vidal Barouty vs. Maidhof
  100   73 100   50 100   69 73   100
Wed 12:30pm Dechaine vs. Chamberlain Williams vs. Gottier Wilkie vs. Rousseau Hofstatter vs. Lynch
  100   61 100   20 100   59 100   74
Wed 2:00pm Ortmann vs. Burows Hohmann vs. Cornia See vs. Daya Harriman vs. Cohen
  100   2 100   0 100   13 100   23
Wed 3:30pm Hopkins vs. Maropolous Sigel vs. Cataldi Schmidt vs. Heidrich Feijen vs. Snodgrass
  100   33 100   35 100   55 100   47
Wed 6:00pm Ortmann vs. Pettipiece Hohmann vs. Chavez See vs. Vidal Harriman vs. Maidhof
  100   89 36   100 100   31 100   88
Wed 7:30pm Hopkins vs. Chamberlain Sigel vs. Gottier Schmidt vs. Rousseau Feijen vs. Lynch
  51   100 100   38 100   54 100   13
Wed 9:00pm Cha vs. Maropolous Fulcher vs. Cataldi Jentsch vs. Heidrich Barouty vs. Snodgrass
  100   65 100   18 100   81 100   54
Wed 10:30pm Dechaine vs. Burows Williams vs. Cornia Wilkie vs. Daya Hofstatter vs. Cohen
  100   8 100   18 26   100 100   13
Time Table for Monday- Wednesday Round Robin
  Group 5 Group 6 Group 7 Group 8
Mon 9:00am Lambardo vs. Smith Parisian vs. Herring Yednak vs. Cozzolino Lipsky vs. Lillis
  79   100 18   100 100   41 87   100
Mon 10:30am Facquet vs. Wallace Staab vs. Ford Deska vs. Ritter Babica vs. Rolon
  100   54 100   36 100   54 100   70
Mon 12:00pm Robles vs. Bustamante Deuel vs. Van Denberg Stepanov vs. Davis Coker vs. Hakim
  39   100 30   100 100   26 48   100
Mon 1:30pm Kempter vs. Souquet Engert vs. Hundal Immonen vs. Hunter Archer vs. Ouschan
  64   100 100   52 100   9 100   36
                   
Mon 3:00pm Bustamante vs. Lambardo Van Denberg vs. Parisian Immonen vs. Ritter Archer vs. Hakim
  100   79 100   27 100   30 100   68
Mon 5:30pm Kempter vs. Wallace Hundal vs. Staab Hunter vs. Deska Ouschan vs. Coker
  34   100 36   100 100   52 34   100
Mon 7:00pm Robles vs. Smith Engert vs. Ford Davis vs. Yednak Rolon vs. Lipsky
  100   60 100   17 100   83 8   100
Mon 8:30pm Souquet vs. Facquet Deuel vs. Herring Stepanov vs. Cozzolino Babica vs. Lillis
  100   27 100   54 100   27 100   13
                   
Mon 10:00pm Kempter vs. Robles Engert vs. Deuel Immonen vs. Stepanov Archer vs. Babica
  100   34 30   100 100   48 100   43
Mon 11:30pm Facquet vs. Lambardo Staab vs. Parisian Deska vs. Yednak Coker vs. Lipsky
  100   30 51   100 100   49 46   100
Tues 9:30am Wallace vs. Smith Ford vs. Herring Ritter vs. Cozzolino Hakim vs. Lillis
  51   100 37   100 67   100 100   62
Tues 11:00am Souquet vs. Bustamante Hundal vs. Van Denberg Hunter vs. Davis Ouschan vs. Rolon
  67   100 66   100 100   91 97   100
                   
Tues 12:30pm Kempter vs. Lambardo Engert vs. Parisian Immonen vs. Yednak Archer vs. Lipsky
  100   58 100   23 100   12 100   24
Tues 2:00pm Souquet vs. Smith Hundal vs. Herring Hunter vs. Cozzolino Ouschan vs. Lillis
  100   55 100   23 100   81 100   73
Tues 3:30pm Robles vs. Wallace Deuel vs. Ford Stepanov vs. Ritter Babica vs. Hakim
  100   46 100   12 100   53 100   46
Tues 6:00pm Bustamante vs. Facquet Van Denberg vs. Staab Davis vs. Deska Rolon vs. Coker
  100   43 100   67 100   11 50   100
                   
Tues 7:30pm Kempter vs. Bustamante Engert vs. Van Denberg Immonen vs. Davis Archer vs. Rolon
  2   100 38   100 100   52 100   40
Tues 9:00pm Souquet vs. Robles Hundal vs. Deuel Hunter vs. Stepanov Ouschan vs. Babica
  100   4 100   96 62   100 100   81
Tues 10:30pm Facquet vs. Smith Staab vs. Herring Deska vs. Cozzolino Coker vs. Lillis
  100   14 100   22 100   47 100   31
Wed 9:30am Wallace vs. Lambardo Ford vs. Parisian Ritter vs. Yednak Hakim vs. Lipsky
  100   62 89   100 100   26 28   100
Wed 11:00am Robles vs. Facquet Deuel vs. Staab Stepanov vs. Deska Babica vs. Coker
  100   85 100   81 100   30 100   87
Wed 12:30pm Bustamante vs. Wallace Van Denberg vs. Ford Davis vs. Ritter Rolon vs. Hakim
  67   100 100   -4 100   95 100   81
Wed 2:00pm Kempter vs. Smith Engert vs. Herring Immonen vs. Cozzolino Archer vs. Lillis
  100   76 100   35 100   34 100   45
Wed 3:30pm Souquet vs. Lambardo Hundal vs. Parisian Hunter vs. Yednak Ouschan vs. Lipsky
  100   69 100   42 100   60 79   100
Wed 6:00pm Kempter vs. Facquet Engert vs. Staab Immonen vs. Deska Archer vs. Coker
  23   100 100   11 100   25 100   58
Wed 7:30pm Souquet vs. Wallace Hundal vs. Ford Hunter vs. Ritter Ouschan vs. Hakim
  100   29 100   33 100   71 100   81
Wed 9:00pm Robles vs. Lambardo Deuel vs. Parisian Stepanov vs. Yednak Babica vs. Lipsky
  100   86 100   59 100   3 100   76
Wed 10:30pm Bustamante vs. Smith Van Denberg vs. Herring Davis vs. Cozzolino Rolon vs. Lillis
  100   41 100   14 100   32 100   57
   

Definitive Synergy - Tournament Brackets